Saturday, June 5, 2010

IELTS TEST Report Form Used Usefull English Languge


گزارش امتحان ، مدرک آیلتس گواهی آیلتس  IELTS 
مدرک آیلتس شما برگه گزارشی است که مشخص می کند توانایی شما در هر بخشی چگونه است و در مجموع درجه شما در درک و فهم و استفاده از زبان در چه حدی می باشد مهمترین قسمتهای این گزارش که به آن تکیه می شود نوع آن آکادمیک یا جنرال ، دانشگاهی یا عمومی و درجه مهارت شما می باشد .. اینکه چه درجهای مناسب کار در خارج یا تحصیل می باشد به هیچ وجه مشخص نیست و هر دانشگاه و مرکز کار برای خود قوانینی جداگانه و منحصر دارد بنا بر این از هر مرکزی باید میزان مورد قبول آن پرسیده شود دانشگاهای معتبر درجه 6 تا 7 را مورد قبول برای ادامه تحصیل می دانند و رتبه 4 الی 5 عموما مناسب کار در خارج از کشور می باشد - شرکتهایی کلاهبرداربرای جذب بیشتر برای کار در خارج پایین تر از آن را معتبر اعلام می کنند و برای تحصیل در خارج بالاتر را درخواست می کنند تا به ازای آن ضمانت و یا پولی دریافت دارند.. همیشه شخصا از سازمان شرکت و دانشگاه مقصد میزان مورد قبول آن سوال کنید. این مدرک یک سال اعتبار و حداکثر دو سال اعتبار دارد در خارج از کشور ایران برای مدرک صادر شده درایران یک سال اعتبار منظور می کنند به دلیل حفظ کردن مطالب در ایران – خرخوانی – و فراموشی سریع - پاس شد رفت – در صورتی قصد تحصیل در خارج را دارید در همان سال اول اقدام کنید و با برنامه ریزی بی جهت این آزمون را طی نکنید ، زیرااین مدرک نشان دهنده پایان دوره یا مدرک زبان محسوب نشده و داشتن آن الزام به توانایی مکالمه و .. نیست و تنها در مواردی مقطعی و کوتاه گواهی کننده قابلیت استفاده زبان شما می باشد . نزدیک به اعزام به تحصیل خارج یا ارائه مدرک آن در دکترا و .. اقدام به شرکت در این آزمون نمایید . گواهی آیلتس گرچه عمومی ترین مدرک کاربرد زبان می باشد اما معتبر ترین آن نیست شما بسته به توانایی و کاربرد خود می توانید مدارک معتبر تافل ، آکسفورد و میشیگان و.. و در مکالمه و صحبت مدارک آمریکن ، تل می مور و .. را دریافت نمایید که بهتر مناسب تر و معتبر تر می باشند...


کاربردهای این گواهی آیلتس IELTS  :
بیشترین کاربردهای آن در کشور های فقیر جنوب شرق آسیا آفریقا و خاورمیانه و آمریکای لاتین گواهی برای کار در کشور های پیشرفته می باشد ، دارندگان این گواهی می توانند در کشور های پیشرفته کار نماییند مانند آمریکا ، قطب کانادا ، مرکز استرالیا ، ..
کاربرد های دیگر آن در کشور های توریستی مانند هند و مصر به عنوان جهانگردی و راهنمای تور و جهانگرداست دارندگان این گواهی با معرفی خود به آژانس های جهانگردی به صورت موردی با پرداخت خوب و بالا می توانند راهنمای تور های خارجی باشند و .. کمترین کاربرد آن در تایید مدارک دانشگاهی درجه دکترا مبنی بر توانایی کاربرد دکتر و استفاده از زبان می باشد و تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان – کشور های آلمان سوئیس سوئد دانمارک و..زبان علمی دانشگاه آلمانی فرانسه فرانسوی و.. شما می بایست زبان علمی دانشگاه مقصد را بدانید و البته انگلیسی باشد بسیاری از کشورهای جهان زبان علمی غیرانگلیسی دارند مانند الجزایرو ویتنام زبان دانشگاه بین المللی انها فرانسوی است و البته تعداد معدودی چند تایی دانشگاه در سوئد ، هلند و اکراین انگلیسی زبان هستند و گرچه این مدرک در کانادا و آمریکا اعتبار دارد اما همچنان دارندگان تافل اولویت دارند . موفق باشید ...No comments:

Post a Comment